Jak rozpocząć sprzedaż na Amazonie?

Amazon to coraz popularniejsze przedsiębiorstwo handlowe. Warto wiedzieć, że dużo osób chce tutaj nie tylko kupować, ale także handlować. Masz podobne plany na najbliższe tygodnie? W takim razie dowiedz się o kilku kluczowych informacjach na temat tego amerykańskiego podmiotu.

Czym jest Amazon?

To przedsiębiorstwo handlowe zostało założone blisko 30 lat temu, ponieważ w 1994 roku, na terenie Seattle. Jednym z głównych inicjatorów tego przedsięwzięcia był sam Jeff Bezos. Warto wspomnieć, że obecnym prezesem jest natomiast Andy Jassy. W tym momencie Amazon to zdecydowanie największy sklep online na świecie. Statystyki są zdumiewające. Badania pokazują bowiem, że marka Amazon ma setki milionów Klientów! A ta liczba regularnie się powiększa. Nie dziwi, że coraz więcej handlarzy chce mieć tam swoje konto. Jest to zrozumiałe. Wszak dzięki temu można zarabiać naprawdę sensowne pieniądze na prowadzonej działalności.

W jaki sposób można założyć konto?

Trzeba przede wszystkim podać firmowy adres e-mail. Ewentualnie możesz użyć (jeśli takie posiadasz) swoje konto Klienta Amazon. W czasie rejestracji należy podać dane na swój temat. Są one odpowiednio przechowywane. Aby Amazon miało pewność, że wszystko jest w porządku, trzeba oczywiście potwierdzić swoją tożsamość. Co jeszcze jest ważne? Podanie aktywnego numeru karty kredytowej, telefonu komórkowego, czy konta bankowego.

Na jaki plan się zdecydować?

Każdy nowy handlarz spotka się z takim właśnie zagadnieniem. Zanim przystąpisz bowiem do sprzedaży, musisz zdecydować się na odpowiedni plan. Wszystko zależy od tego, ile mniej więcej zamierzasz sprzedawać w ciągu miesiąca. Jeśli chcesz handlować raczej w niewielkich ilościach, to zaleca się wybór planu indywidualnego. Jest on polecany dla osób, które zamierzają sprzedawać mniej niż 40 produktów w czasie miesiąca (4 PLN od każdej sprzedanej rzeczy). Jeśli zaś wiesz, że sprzedaż będzie większa (więcej niż 40 produktów), to lepszym wyborem jest plan profesjonalny. Taki wariant kosztuje 165,91 PLN.

5/5 - (1)